Logo

Hotel Vritomartis

Sfakion - Vrysson , Chora Sfakion - Kreta, Griekenland, 73011
image126018
image126018
image126018
image126018
image126018
26
plattegrond
Eigen naturistenstrand op 700 meter
Zwembad met zonneterras en tuin
Rustige ligging in Zuid-Kreta

Algemeen

Naturistenhotel aan de zuidkust van Kreta

Hotel Vritomartis combineert een volledig op naturisten ingericht resort met een eigen naturistenstrand op loopafstand. Daarbij verblijf je op een rustige plek tussen de bergen van Sfakia en de Libische Zee, op ongeveer twee kilometer van Chora Sfakion.

Eigen naturistenstrand
Fylaki Beach ligt op circa 700 meter en is ook bereikbaar met de gratis shuttlebus.
25-meterbad voor naturisten
Rond het zwembad en in het water is naturisme overdag de regel.
Rustig Zuid-Kreta
Verblijf tussen de ruige bergen van Sfakia en de Libische Zee, vlak bij Chora Sfakion.

Een naturistenhotel waar de regels duidelijk zijn

Hotel Vritomartis ligt in het zuiden van Kreta, in de dunbevolkte regio Sfakia. Het resort is officieel ingericht voor naturisten en bestaat uit een hoofdgebouw en verschillende bungalows in een ruime tuin. Hierdoor voelt het meer als een klein resort dan als een traditioneel hotel.

Voor ervaren naturisten is vooral prettig dat er weinig onduidelijkheid bestaat over waar je wel en niet naakt bent. Van zonsopkomst tot zonsondergang zijn de buitenruimtes naturistisch of clothing optional. Rond het zwembad, in het zwembad zelf en op Fylaki Beach is naakt zijn verplicht. In het hotelgebouw, de bars, het restaurant en de winkel draag je kleding.

Die combinatie geeft structuur zonder dat het verblijf formeel aanvoelt. Rond het zwembad en op het strand overheerst het naturistische karakter. Op andere plekken in de tuin bepaal je zelf of je iets aantrekt.

Zwembad en tuin van naturistenhotel Vritomartis op Kreta
Het 25-meterbad vormt overdag een van de belangrijkste naturistische plekken van Vritomartis.

Zwembad, restaurant en comfort tijdens je verblijf

Centraal bij Hotel Vritomartis ligt het 25 meter lange buitenbad. Daaromheen liggen terrassen, gras en palmbomen met plaatsen in de zon en schaduw. Er is ook een kleiner kinderbad. Wie liever in zee zwemt, wandelt naar Fylaki Beach.

Voor ontbijt en diner kun je terecht in het restaurant of op het terras. Overdag serveert de taverna bij het zwembad drankjes, snacks en lunchgerechten. Bij het naturistenstrand is eveneens een beachbar met een terras.

Vritomartis telt 85 kamers en bungalows. De verblijven hebben onder meer airconditioning, een eigen badkamer, koelkastje, kluisje en een balkon of terras. Het resort beschikt verder over gratis wifi, een kleine winkel en gratis parkeergelegenheid.

  • 25-meterbad en apart kinderbad
  • Fylaki naturistenstrand op circa 700 meter
  • Gratis shuttlebus naar het strand
  • Restaurant, poolbar/taverna en beachbar
  • Ligbedden en parasols
  • Fitnessruimte en mogelijkheid om massages te boeken
  • Tennis, tafeltennis, volleybal, boccia en minigolf
  • Gratis wifi en parkeergelegenheid

Van stille dagen aan het zwembad tot gezamenlijke activiteiten

Vritomartis richt zich in de eerste plaats op rust. Je hoeft hier dus niet aan een programma mee te doen. Wil je wel wat afwisseling, dan zijn er verschillende sportmogelijkheden. Afhankelijk van het programma worden bijvoorbeeld aquagym, gezamenlijke wandelingen, muziekavonden en andere activiteiten georganiseerd.

Bijzonder zijn de naturistische boottochten die het hotel organiseert. Ook wandeltochten door de bekende kloven van Sfakia staan op het excursieprogramma. Welke activiteiten en excursies precies plaatsvinden, hangt af van het seizoen en het aantal deelnemers.

Daarmee past Vritomartis zowel bij naturisten die vooral rust zoeken als bij gasten die graag contact maken met anderen. Het resort is niet afgelegen in de zin dat je er niets kunt ondernemen, maar de omgeving is duidelijk rustiger en ruiger dan de bekende badplaatsen aan de noordkant van Kreta.

Fylaki naturistenstrand bij Hotel Vritomartis op Kreta
Fylaki Beach ligt ongeveer 700 meter van het hotel en is te voet en met een shuttlebus te bereiken.

Fylaki Beach: naturistisch zwemmen in de Libische Zee

Het eigen karakter van Vritomartis komt vooral tot uiting bij Fylaki Beach. Het kiezel- en grindstrand ligt circa 700 meter van het hoofdgebouw. Te voet ben je ongeveer een kwartier onderweg. Wie de wandeling liever overslaat, kan gebruikmaken van de gratis shuttlebus van het hotel.

Fylaki is een naturistenstrand waar naakt recreëren verplicht is. Er staan ligbedden en parasols en er zijn toiletten en douches. De beachbar verkoopt drankjes en eenvoudige gerechten. Daardoor hoef je voor een stranddag niet steeds terug naar het hotel.

In de omgeving liggen nog enkele stranden waar naturisme voorkomt, maar Vritomartis wijst er zelf op dat deze niet allemaal officieel als naturistenstrand zijn aangewezen. Fylaki geeft daarom de meeste duidelijkheid wanneer je zonder badkleding wilt zwemmen en zonnen.

Bergen, kloven en kleine kustplaatsen in Sfakia

Vritomartis ligt op ongeveer twee kilometer van Chora Sfakion. In dit kleine kustplaatsje vind je tavernes, terrassen, winkels en een haven met bootverbindingen langs de zuidkust. Achter de kust rijzen de Lefka Ori, de Witte Bergen, vrijwel direct omhoog.

Juist die ligging maakt de omgeving interessant voor wandelaars. De Imbros- en Aradenakloof liggen allebei binnen bereik. De wegen in Sfakia zijn bergachtig en afstanden zeggen daardoor niet alles over de reistijd. Een huurauto geeft de meeste vrijheid als je zelfstandig verschillende dorpen, wandelgebieden en stranden wilt bezoeken. Voor een vakantie die zich vooral afspeelt in het resort, op Fylaki Beach en in Chora Sfakion is een auto minder noodzakelijk; transfers, taxi's en excursies zijn ook mogelijk.

Chora Sfakion

Circa 2 km

Ga naar de kleine haven voor een lunch aan het water of stap op de boot richting plaatsen en stranden aan de zuidkust. Het dorp is ook een praktisch adres voor boodschappen en horeca buiten het resort.

Orthi Ammos bij Frangokastello

Circa 12 km

Bij Frangokastello ligt het zandstrand Orthi Ammos. Het oostelijke deel wordt volgens Vritomartis door naturisten gebruikt. Dit is geen volledig officieel naturistenstrand zoals Fylaki, dus houd rekening met andere strandbezoekers.

Imbroskloof

Circa 15 km vanaf Chora Sfakion naar het gebied bij de kloof

De ongeveer acht kilometer lange kloof loopt tussen hoge rotswanden en behoort tot de bekendste wandelingen in Sfakia. Trek stevige schoenen aan en controleer vooraf de actuele toegangs- en weersomstandigheden.

Prijzen en beschikbaarheid op aanvraag

anvrsgrcalameteifondsacsi
Onze gunstige boekingsvoorwaarden
Aanbetaling slechts 15%
Restantbetaling pas 5 weken voor aankomst
Betalen in termijnen mogelijk

Beoordelingen

9.1
Fantastisch
Score uit 223 beoordelingen
Algemene indruk
9.0
Ligging en omgeving
8.5
Aanwezige faciliteiten
8.9
Naaktrecreatie
9.3
Gastvrijheid
9.6
Hygiene/netheid
9.6
Geen beoordelingen beschikbaar

Faciliteiten

Vervoer en omgeving

De reis er naartoe

Per vliegtuig:

  • Luchthaven: Chania
  • 2e dichtstbijzijnde luchthaven: Heraklion
  • Vluchtduur: ca. 3 uur en 30 minuten
  • Afstand luchthaven Chania - Hotel Vritomartis: 75 km
  • Afstand luchthaven Heraklion - Hotel Vritomartis: 148 km

Transfers

Ook een transfer van en naar de luchthaven op Kreta kunnen wij voor je regelen. Boek je via onze website een verblijf in Hotel Vritomartis, dan kun je desgewenst direct een transfer bijboeken of neem contact op met onze reserveringsafdeling.

Vliegtickets

Vanuit Nederland, België en Duitsland gaan er regelmatig vluchten naar Kreta. Om zeker te zijn van een goede prijs is het raadzaam vroegtijdig te boeken. Ook je vliegtickets kunnen wij voor je verzorgen. Geef dit door bij online boeking in het opmerkingenveld of neem voor de actuele vliegtarieven contact op met onze reserveringsafdeling via info@euronature.nl of via tel. +31 (0)488 79 21 21.

location_surrounding

Autohuur

Wil je veel zien van Kreta? Voor volledige vrijheid om te gaan en staan waar je wil, is een huurauto ideaal. Wij werken samen met Sunny Cars, een betrouwbare partner voor autohuur. Met een all-in huurauto van Sunny Cars toer je 100% zorgeloos. Alle benodigde verzekeringen zijn standaard inbegrepen. Je huurauto staat klaar op de luchthaven van aankomst waar je na je vakantie de auto ook weer kunt inleveren.

Een huurauto boek je eenvoudig online via onze website of neem contact op met onze reserveringsafdeling.

> Meer over autohuur

Locatie

Hotel Vritomartis

Sfakion - Vrysson Chora Sfakion - Kreta Griekenland, 73011

Aankomst en vertrek

  • Inchecken: vanaf 11:00 uur

  • Uitchecken: voor 12:00 uur

Goed om te weten

  • Lidmaatschap INF: niet verplicht

  • Betaalmogelijkheden: contant en creditcard

  • Het is mogelijk om je favoriete kamer te reserveren. Hiervoor geldt een toeslag. Selecteer bij boeking de optie “Kamernummer gegarandeerd” en vul bij opmerkingen de gewenste ligging of kamernummer(s) in, of neem contact op met onze reserveringsafdeling via info@euronature.nl of via tel. +31 (0)488 79 21 21.

Veelgestelde vragen over Hotel Vritomartis
Is Hotel Vritomartis geschikt voor beginnende naturisten?
Ja, de sfeer in het resort is ontspannen en laagdrempelig. Dankzij de rustige omgeving en vriendelijke uitstraling voelen ook gasten die voor het eerst een naturistenvakantie boeken zich hier snel op hun gemak.
Hoe ver ligt het naturistenstrand van het hotel?
Het privé naturistenstrand Fylakì ligt op ongeveer 700 meter van het hotel. Je wandelt er in tien tot vijftien minuten naartoe, maar er rijdt ook gratis een shuttlebusje van en naar het strand.
Welke faciliteiten heeft Hotel Vritomartis?
Het resort beschikt onder andere over een groot zwembad met kinderbad, een restaurant met Griekse keuken, poolbar, sportfaciliteiten en georganiseerde activiteiten zoals aquagym, excursies en naturistische boottochten.

Accommodaties in de buurt

Veilig aangesloten bij:
anvrsgrcalameteifondsacsiinfnfn
Blijf op de hoogte met onze nieuwsbrief
Altijd op de hoogte van de scherpste aanbiedingen en het nieuwste aanbod